20 Mart 2019 - 7: 8
Canlı skor/Tüm canlı skorlar
  • Juventus3-1Cagliari
  • AC Milan3-1Fiorentina
Bizi takip edin:

Federer İstanbul'a geliyor...

17 Şubat 2015 20:29 / 965 kez okundu
Yorum ekle ( 0 )
Federer İstanbul'a geliyor...
Erkekler tenisinin en büyük isimlerinden bir tanesi olan Roger Federer'in, TEB BNP Paribas İstanbul Open'a katılacağı resmen açıklandı.
Dünyanın tenisteki en önemli isimlerinden bir tanesi sadece bir kaç ay sonra Türkiye'ye gelecek. 27 Nisan-3 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek ve 32 rakete ev sahipliği yapcak olan TEB BNP Paribas  İstanbul Open'ın basın toplantısı Ritz Carlton Oteli'nde gerçekleştirildi. 

Koza World of Sports Arena kortlarında organize edilecek ve toprak zeminde oynanacak dev turnuvaya, erkekler tenisinin yaşayan efsanesi Roger Federer'in geleceği açıklandı. Toplamda 17 grand slam şampiyonluğu ile bu alanda bir rekoru elinde bulunduran İsviçreli raket de bir video mesajıyla, gerçekleştirilen toplantıya katılanlara mesajlarını iletti.

İstanbul'daki turnuvada boy gösterecek olmasından dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu ifade eden 'Majesteleri' lakaplı sporcu "Büyük bir heyecan içindeyim. İstanbul'daki turnuva için tük seyircileri tribünlere bekliyorum" dedi.      
 
Biletleri Biletix’den bu hafta satışa sunulacak turnuvayla ilgili ayrıntılar, TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici, Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, Garanti Koza Yönetim Kurulu Üyesi Serhan Baykal, ATP Avrupa CEO’suLaurent Delaneyve Turnuva Direktörü Stefan Tzvetkov tarafından paylaşıldı.
 
Federasyon Başkanı Durmuş, Federer'in turnuvaya katılmasının önemine  dikkati çekerek, şöyle konuştu: "Sporcuların televizyondan izlenmesiyle kortta izlenmesi farklı.  Federer, kortlarımıza girerek Türk tenisine çok şey katacak. Federer'in  Türkiye'de oluşturacağı etki, tenis algımıza büyük destek verecek. Federer'in  oynaması çok önemli. Federer'le birlikte ilk 5, ilk 20, ilk 100'den gelebilecek  sporcular olacak. Dünyanın en değerli tenis oyuncuları burada olacak. Federer  geliyorsa, en iyi tenisçiler gelecek."
 
ATP Avrupa Başkanı Delanney, dünyanın gelmiş geçmiş en önemli  tenisçisinin bu turnuvaya katılacak olmasının Türk tenisine çok şey katacağını  dile getirdi. Delanney, Federer dışında da iyi raketlerin İstanbul'a geleceğini  aktararak, şu ifadelerini kullandı: "Federer, uzun ve başarılı bir kariyere sahip. Turnuvaya gelme  konusunu ince eleyip sık düşünmüştür. Fazla turnuvaya katılmayan bir sporcu.  Gelişinin kendisine ne kazandıracağını çok düşünmüştür. Organizatörlerin büyük  katkısıyla ikna olmuştur. Federer, Türk tenisine çok şey katacak ve Türk  konukseverliğine bayılacaktır. O buraya tenis turnuvasını kazanmaya gelecektir."
 
ATP'nin İstanbul'daki ilk turnuvası olacağının altını çizen Delanney, "Dünyada 62 yerde turnuva düzenliyoruz. Bütün bu harita içerisinde İstanbul'un  eksikliğini hissediyorduk. Artık bu boşluk kapatılacağı için gurur duyulması  lazım. Birkaç ay içerisinde dünyadaki en iyi tenis oyuncularının bazılarını  İstanbul ağırlayacak." TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici, Türk tenisine destek olmaktan gurur  duyduklarını dile getirerek, "Son yıllarda çok önemli yıldızlar geldi. Yaptığımız  anketler sonucunda bir erkek turnuvasının gelmesinin yönünde karar aldık. Bu çok  önemli bir organizasyon. Gururla ve severek destek veriyoruz" diye konuştu.
 
Garanti Koza Yönetim Kurulu Üyesi Serhan Baykal ise en çok istenen  ismin anketlerde Federer olarak belirlendiğini açıklayarak, "Federer bir efsane.  Türk tenisinin, kendisini ne kadar istediğini gördü ve teklifimizi kabul etti.  İlk senemizde tenisin gelmiş geçmiş en büyük efsanesi Federer gelecek. Uzun  görüşmeler sonucunda ikna edildi ama kolay olmadı" değerlendirmesinde bulundu.
 
BİLET FİYATLARI:
 
Haftalık kombine: 290 lira
Hafta sonu biletleri 80 lira
Hafta içi biletleri: 30-50 lira
Yorum ekle ( 0 )
OKUYUCU YORUMLARI Toplam 0 yorum. Yorum yazmak için TIKLAYIN

BENZER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

1 2 3
SOSYAL MEDYADA NELER OLUYOR?
Tüm Hakları saklıdır © 2013. İletişim : (0312) 441 75 25