21 Haziran 2018 - 3:46
Canlı skor/Tüm canlı skorlar
  • Juventus3-1Cagliari
  • AC Milan3-1Fiorentina
Bizi takip edin:

Ankaragücü'nün transfer yasağı kalktı

3 Eylül 2013 14:55 / 1164 kez okundu
Yorum ekle ( 0 )
Ankaragücü'nün transfer yasağı kalktı
Son yıllarda yaşadığı ekonomik krizin ardından Spor Toto 2. Lig'e kadar düşen Ankaragücü'nde Başkan Yiğiner taraftara müjdeli bir haber verdi.
Eski futbolcularına ve antrenörlerine olan borçları nedeniyle uzun süredir transfer yapma yasağı bulunan Ankaragücü'nde yasak kalktı. Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner'in yaptığı açıklamaya göre Ankaragücü'nün transfer yasağı sona erdi. Ankaragücü geçtiğimiz yıl mücadele ettiği PTT 1. Lig'den Spor Toto 2. Lig'e düşmüştü.

İşte Ankaragücü'nden yapılan o açıklama;

"Kulübümüzde transfer yasağı sonunda çözüme kavuşturuldu. Konu hakkında açıklama yapan Başkanımız Mehmet Yiğiner, camiaya müjdeli haberi vererek; transfer yasağının kalktığını söyledi.

Yiğiner açıklamasında şunlara yer verdi: “Yönetim olarak göreve geldiğimizde kulübün gelişmesinde ve başarıyı yakalamamızın önünde en önemli engellerden biri hiç kuşkusuz ki transfer yasağıydı. Önümüzde yaklaşık 50 civarında problemli dosya bulduk. Gerek futbolcu, gerekse teknik kadroya olan borçlarla ilgili olan bu dosyalar transfer yasağının önünde büyük engeldi. Yapılan önemli çalışmalar neticesinde bu söz konusu dosyaları bir bir sonuca bağladık. Olumlu sonuçlanan çalışmaların ardından bugün itibari ile transfer yasağını kaldırmış bulunmaktayız. Transfer yasağının kaldırmasında gecesini gündüzüne katan mesai arkadaşlarıma; yöneticilerimize, personelimize TFF ‘nin ilgili birimlerine teşekkür ederim.”

Başkanımız Yiğiner, transfer yasağının kalkması ile birlikte teknik direktörün görüşü doğrultusunda transfer yapacaklarını sözlerine ekledi. Yiğiner şöyle devam etti: “Normalde iyi bir takımız. Fakat, kadromuzu geniş ve zengin tutmak istiyoruz. Futbolcularımız kaliteli fakat sınırlı sayıda bir kadroya sahibiz. Yeni sezonda zorlu bir ligde mücadele edeceğiz. Tekrar ait olduğumuz lige önce PTT 1. Lige ardından da süper lige çıkmak için kadromuzu zenginleştirmek zorundayız. Şu andan itibaren takıma katkı sağlayacak futbolcu ve menajerler ile görüşme halindeyiz. Sezona transfer yaparak başlayacağız. Ankaragücü camiasına hayırlı olsun.”

Ankaragücü forması ile futbol oynamak isteyen futbolcuları kulübün tesislerine davet eden Başkanımız Yiğiner, “Ankaragücü’ne gönülden bağlı, Ankaragücü’ne destek olmak isteyen profesyonel futbolcular, kulübümüze gelsinler, görüşelim” çağrısında bulundu."
Yorum ekle ( 0 )
OKUYUCU YORUMLARI Toplam 0 yorum. Yorum yazmak için TIKLAYIN

BENZER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

1 2 3
SOSYAL MEDYADA NELER OLUYOR?
Tüm Hakları saklıdır © 2013. İletişim : (0312) 441 75 25